Hidrolik Kaldırıcı Valfleri

Her traktör üreticisinin kendine has özellik ve fonksiyonları göz önünde bulundurularak müşterilerimizin gereksinimlerini %100 karşılayan özel tasarımlar yapılmaktadır.

5-80 lt/dak debi aralığı ve azami 250 bar basınca kadar çıkabilen hidrolik kaldırıcı kontrol valflerimiz çok yönlü tasarım teknikleri kullanılarak müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

Hidrolik kaldırıcıların pozisyon kontrolü, güç kontrolü, her ikisinin aynı anda uygulanabildiği karma kontrol ve yüzdürme fonksiyonları ile ekipman düşme hızını kontrol yeteneğine sahip olmaları gerekmektedir. Bu kontrolleri sağlamak için traktör hidrolik sisteminde dolaşan yağı istenen fonksiyonla ilişkili bir şekilde hidrolik kaldırıcının silindirine, tanka yönlendiren veya silindirdeki yağın tutulmasını sağlayan bileşen hidrolik kaldırıcı kontrol valfidir.

Kontrol valfi içerisinde ana sürgü, indirme valfi, tahliye valfi, akış kontrol valfi ve check-valf gibi değişik işlevleri yerine getirebilen valflerin aynı gövde içinde, mümkün olduğunca kompakt bir tasarımla bir araya gelmesinden oluşan basınç düzenleyicili ve debi kontrollü bir valftir. Valf giriş debisinden (motor devrinden) bağımsız olarak hidrolik kaldırıcı pistonuna gerekli basıncı ve sabit debiyi sağlamaktadır.