ÜST YÖNETİM

Tunç DOĞAN
Tunç DOĞAN

1993 yılında Makine Mühendisi olarak üretimde işe başladı. Sn. Doğan sırasıyla Lift Fabrikası Üretim Şefi, Pompa ve Lift Fabrika Müdürlüğü, Krank ve Motor Üniteleri Fabrika Müdürlüğü ve Üretim Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra 1 Ağustos 2009 yılından beri Otomotiv Grubu Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Yalın Üretim Lideri ve 6 Sigma Kara Kuşak olan Sayın Doğan, Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olup evli ve üç çocuk babasıdır.

Eylem ÇALIŞIR
Eylem ÇALIŞIR

Eylem Çalışır, 2000 yılında Kalite Sorumlusu olarak çalışmaya başladığı Hema Endüstri’ de sırasıyla Kalite ve Üretim bölümlerinde çalışmıştır. 2006 yılında başladığı Hidrolik Sistemler Fabrika Müdürlüğü görevini 6 yıl başarı ile yürüten Sayın Çalışır 2012 yılında Hidrolik İş Üniteleri Üretim Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış ve görevine devam etmektedir.

Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Eylem Çalışır aynı zamanda Altı Sigma Uzman Kara Kuşak sertifikasına sahiptir. Evli ve 1 çocuk annesidir.

İbrahim DURMUŞ
İbrahim DURMUŞ

1966 yılında Ankara’da doğdu. 1988 yılında Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun oldu. 1990-1994 yılları arasında 3. Hava İkmal Bakım Merkez Komutanlığı’nda mühendis olarak çalıştı. 1995 yılından beri HEMA grubuna bağlı şirketlerde sırasyıla, Mamül Mühendisi, Mamül Müh. Müdürü, Kalite Güvence Müdürü, Kalite Güvence Koordinatörü, Fren Fabrikası Müdürü ve HEMA TRW Fabrika Müdürü görevlerinde çalıştı. 2009-2013 yılları arasında HEMA Otomotiv Fren ve HEMA TRW şirketlerinin faaliyetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır 1 Ocak 2013 itibariyle HEMA Endüstri A.Ş. Teknik ve Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Böylelikle Kalite Güvence, Endüstri Mühendisliği, HÜS-EFQM, Yeni Yatırımlar, Havacılık ve Savunma Müdürlükleri kendisine bağlanmıştır.

Dört yıl görevini başarılı şekilde gerçekleştiren Sayın DURMUŞ, 2017 Ocak itibariyle İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı (Savunma Sanayi ve Havacılık) olarak atanmış olup halen görevine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Aziz ASRAK
Aziz ASRAK

1995 yılında Hema Hidrolikte mühendislik bölümünde mamul mühendisi olarak iş hayatına atılmıştır. Mühendislik bölümünde hidrolik ürünlerin tasarım, test ve prototip üretim süreçlerinde görev almıştır. 2006 yılında Ar-Ge bölümü mühendislik grubundan ayrıldığında Ar-Ge Müdürü olarak atanmıştır. 2009 yılında, Sanayi Bakanlığından Arge Merkezi ünvanı alındıktan sonra, Ar-Ge merkezi yöneticiliğine atanmış ve o tarihten itibarenAr-Ge merkezinden sorumlu, “Ar-Ge ve Teknoloji Geliştirme” Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesinden 1993 yılında mezun olan Aziz Asrak, yine aynı üniversitede yüksek lisansını 1996 yılında tamamlamıştır. Aziz Asrak evlidir.

Erdal DENİZ
Erdal DENİZ

2003 yılında Satınalma Mühendisi olarak çalışmaya başladığı Hema Endüstri’de sırasıyla Yalın Altı Sigma Sorumlusu ve Kalite Güvence Müdürü görevlerinde bulunmuştur.

2013 -2018 yılları arası başarılı bir şekilde Dişli ve Aktarma Organları Fabrikası Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2018 yılı itibariyle Aktarma Organları Üretim Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış olup halen görevine devam etmektedir.

Erdal DENİZ, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden 2002 yılında mezun olup, İngilizce bilmektedir ve Yalın Altı Sigma Uzman Kara Kuşak sertifikasına sahiptir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Özlem YİĞİT ÇATAK
Özlem YİĞİT ÇATAK

Özlem Yiğit Çatak Hema Endüstri’deki çalışma hayatına 2003 yılında Fren Fabrikası Kalite Sorumlusu olarak başladı. Daha sonra Lift-Valf fabrikasında Kalite Sorumlusu, Üretim Planlama Şorumlusu ve Fabrika Müdürü olarak görev yapan Sn.Çatak 2013 -2018 yılları arası Kalite Güvence Bölümü Müdürlüğü yapmış. 5 yıl bu görevi başarılı bir şekilde sürdürdükten sonra 2018 yılı Ocak ayı itibariyle Toplam Kalite Direktörü olarak atanmış ve halen görevine devam etmektedir. 6 Sigma Uzman Kara Kuşak sahibi olan Sn.Çatak Gazi Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olup evli ve 2 çocuk annesidir.

Ahmet YENİ
Ahmet YENİ

Sayın Yeni Hema Endüstri’deki çalışma hayatına 13.01.2004 yılında satınalma mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır. 01.11.2006 yılında satınalma sorumlusu olarak atanmıştır. 28.05.2010’dan itibaren satınalma müdürü olarak görev alan Sn.Yeni, , 19.07.2013 yılında ise Satınalma ve Lojistik Genel Müdür Yardımcılığına atanmış ve bu görevine halen devam etmektedir.

İyi derecede İngilizce bilmektedir. Yıldız Teknik Üniversitesinden 1999-2000 yılında mezun olmuştur. Evli olup 2 çocuğu vardır.

Saadettin PEY
Saadettin PEY

2006 yılında Satınalma mühendisi olarak çalışmaya başladığı Hema Endüstri’de Satınalma müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

2017 yıl başı itibari ile Hema Otomotiv ve Hema Trw şirketleri Genel Müdür Yardımcısı görevine atanmış olup halen görevine devam etmektedir.

Saadettin Pey Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünün lisans eğitimini 2002, yüksek lisans eğitimini 2004 yılında tamamlamıştır. İngilizce bilmektedir. Yalın Altı Sigma Yeşil Kuşak sertifikasına sahiptir. Evli ve 1 kız çocuğu babasıdır.

Aytaç KURTÇU
Aytaç KURTÇU

2000 yılında Lift üretim Sorumlusu olarak işe başladığı Hema Endüstri'de Lift& Valf Üretim Sorumlusu olarak göreve devam ettikten sonra 2010 yılında Pompa Fabrikası Müdürü olarak atanmıştır. 3 yıl bu fabrikada görev yaptıktan sonra halen Hidrolik Sistemler (Lift&Valf) Fabrika Müdürü olarak bu göreve devam etmektedir.

Aytaç KURTÇU Trakya Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünden 1999 yılında mezun olmuştur. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Lütfi ÖZDEMİR
Lütfi ÖZDEMİR

2008 yılında Hema Endüstride Motor Üniteleri ve Krank Fabrikasında Proses ve Metod Mühendisi olarak çalışmaya başladığı Hema Endüstri'de sırasıyla Proses ve Metod Şefi ve 2013 yılı itibariyle de Motor Üniteleri ve Krank Fabrikası Müdürlüğüne atanmış olup halen görevine devam etmektedir.

Lütfi ÖZDEMİR, Uludağ Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 2004 yılında mezun olup, Yalın Altı Sigma Six sigma Black Belt sertifikasına sahiptir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Özkan AKÇIL
Özkan AKÇIL

2008 yılında Endüstri Mühendisi olarak çalışmaya başladığı Hema Endüstri’de sırasıyla Pompa Fabrikası Kalite Sorumlusu, Hidrolik Sistemler Kalite Yöneticisi ve Pompa Fabrikası Müdür Vekili görevlerinde bulunmuştur. 2018 yılı itibariyle de Pompa Fabrikası Müdürü olarak atanmıştır.

Özkan AKÇİL, Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden 2006 yılında mezun olup, İngilizce bilmektedir ve Yalın Altı Sigma Kara Kuşak sertifikasına sahiptir.

Tuncay KAZAR
Tuncay KAZAR

2007 yılında ARGE mühendisi olarak çalışmaya başlayan sırasıyla aynı birimde şeflik ve yöneticilik görevlerini 10 yıl başarılı bir şekilde sürdüren Sayın Kazar, 2018 Ocak ayı itibariyle Aktarma Organları ve Dişli Fabrikası Müdürlüğüne atanmış ve halen görevine devam etmektedir.

Tuncay KAZAR, Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olup, iyi derece İngilizce bilmektedir. 6 Sigma yeşil kuşak sahibidir. Evli ve 1 çoçuk babasıdır.

Fatih BARAN
Fatih BARAN

2008 Sakarya Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinden mezun olan Fatih BARAN , iş hayatına döküm sektörüne 2006 yılında Daloğlu Dökümde part time çalışarak başladı, 2008 yılında Döküm Metalde kalite mühendisi, 2009 yılında Kuzey Irak Kerkükte Amerika Hava Kuvvetlerinde saha mühendisi, 2010 yılı haziran ayı itibarı ile Hema Metal de Kalite mühendisi olarak çalışan Baran, 2012 temmuz ayında Hema Metalde üretim yöneticisi , 2015 ağustos ayı itibarı ile Hema Döküm Fabrika Müdürü olarak görevimi devam ettirmektedir. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Hakan KENDİMİZ
Hakan KENDİMİZ

2007 yılında Ar-Ge Mühendisi olarak çalışmaya başladığı HEMA Otomotiv Sistemleri A.Ş’de Tasarım Yöneticisi görevinde bulunmuştur.

2017 yılı itibariyle HEMA Otomotiv Sistemleri Fren Fabrikası Müdürlüğü’ne atanmış olup halen görevine devam etmektedir.

Hakan KENDİMİZ, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Konstrüksiyon Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini 2007 yılında tamamlamış olup İngilizce bilmekte ve Yalın Altı Sigma Kara Kuşak sertifikasına sahiptir. Evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Emine BAYINDIR
Emine BAYINDIR

İş hayatına ve Hema 'daki görevine 2000 yılında Hema TRW Planlama ve Lojistik Mühendisi olarak başladı. Sonrasında Hema TRW 'de sırasıyla Planlama ve Lojistik ,Kalite Güvence , Üretim ve Bakım Şefliği ve Üretim Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur.

Ocak 2017 itibariyle Hema TRW Fabrika Müdürlüğüne atanmış olup halen görevine devam etmektedir. Emine BAYINDIR, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden 1999 yılında mezun olup, İngilizce bilmektedir ve Altı Sigma Kara Kuşak sertifikasına sahiptir. Evli ve 1 çocuk annesidir.

Ufuk ERTEKİN
Ufuk ERTEKİN

1979 yılı Tekirdağ doğumludur. Trakya Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümü 2001 yılı mezunudur.

HEMA'da ki görevine 2004 yılında Ticari Araç Direksiyon Fabrikası Üretim Mühendisi olarak başlamıştır. İlerleyen yıllarda, aynı fabrikada, Üretim-Planlama Şefi ve Üretim yöneticisi olarak çalışmıştır. 2016 Ocak ayı itibari ile Fabrika Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Evli ve iki kız çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.