TAYSAD’tan Bir Ödül Daha “Patent İkinciliği

Taşıt Araçları Yan Sanayi Derneği(TAYSAD)’nin 9 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirdiği 39. Olağan Genel Kurul Toplantısı kapsamında “Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım, İhracat ve Eğitim” alanlarında ilk 3 sırada yer alan firmalara TAYSAD Başarı Ödülleri takdim edildi.

2015 yılında “Patent“ alanında 3. olan Hema Endüstri A.Ş. yoğunluk verdiği çalışmaları ile 2016 yılında 2. sıraya yükselmiştir. Sıralama firmaların ilgili yıl içerisindeki tescil edilen patent sayılarına göre yapılıyor.

TAYSAD’a üye olan çok sayıda sektör temsilcisinin ve TAYSAD yöneticilerinin katıldığı törende ikincilik ödülünü şirket adına Hema Endüstri Ar-Ge Genel Müdür Yardımcısı Aziz ASRAK aldı.

Yaptığı çalışmalar esnasında ortaya çıkan buluşları fikri ve sınai mülkiyet hakları kapsamında koruma altına alan firmaların ödüllendirildiği bu süreçte Hema Endüstri’nin kazandığı 2.’lük ödülüyle şirketin, Ar-Ge, teşvikler ve fikri ve sınai mülkiyet hakları konusunda yıllardır yürüttüğü çalışmaların önemini de bir kez daha gözler önüne koymuş oldu.

Hema Endüstri 2009 yılından bugüne 5746 nolu kanun kapsamında Ar-Ge Merkezi statüsüne sahip olup TÜBİTAK, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, global müşteriler ve üniversitelerin ortaklığı ile çok sayıda Ar-Ge projesi yürütüyor ve hayata geçiriyor.